Jakich książek można się spodziewać w klasie drugiej

Jakich książek można się spodziewać w klasie drugiej

Książki do 2 klasy technikum po podstawówce (podręczniki dla technikum) są narzucone z góry. Każdy uczeń pierwszego września otrzyma spis książek, jaki będzie potrzebny do nauki przez cały rok szkolny. Właściwie to śmiało można powiedzieć, że młodzież otrzyma taką listę książek wcześniej, aby rodzice mogli uszykować swoje dziecko jeszcze przed pierwszym września. Podręczniki można kupić nowe, ale warto popatrzeć za ofertami używanymi, co pozwoli też sporo oszczędzić. Oczywiście, o ile książki z poprzednich roczników są zgodne z obowiązującą podstawą programową. Podręczniki można podzielić na te, które uczą materiału w zakresie podstawowym lub rozszerzonym.

Ponad słowami. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Język polski będzie towarzyszył aż do samego końca szkoły średniej. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jest to jeden z obowiązkowych przedmiotów na maturze. Każda z książek, jaka znajduje się w serii Ponad Słowami odnosi się do wybranych epok literackich. Nie brakuje tu także tekstów współczesnych, jakie nawiązują do tego, co działo się w danej epoce literackiej. Młodzież ma szansę na to, aby zobaczyć dzięki temu, jak mocno aktualne są treści, które pisane były w latach poprzednich. Podręcznik pomaga zdobyć wiedzę, jaka potrzebna jest na maturze podstawowej i rozszerzonej.

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik do fizyki, który kładzie duży nacisk na to, aby pokazać jak ważne są zjawiska fizyczne w życiu codziennym. Jest tu wiele aktualnych nawiązań, które pomogą zrozumieć młodym ludziom, że nauka fizyki może stać się dla nich niesamowitą przygodą. Umieszczono tu wiele przykładów, jakie rozwiązane są krok po kroku. Pomoże to uczniom w przyszłości, kiedy będą oni musieli zmierzyć się z zadaniami, jakie zostały umieszczone dalej. Tak, bowiem fizyka to nie tylko wiedza, ale niezbędne ćwiczenia praktyczne, utrwalające poznaną treść.

Daniel